Jdi na obsah Jdi na menu
 


ČARODĚJNICKÁ DOMÁCNOST

24. 4. 2015

S využitím Elce pelce!

Každá čarodějka má svou maminku a ta má v domácnosti spoustu práce. Ráno se protáhne ( leh na zádech, vzpažit a vytahovat pravou ruku a nohu, levou ruku a nohu). Pozdraví sluníčko (pozdrav slunci), zamíchá si kávu ( sed s nataženýma nohama, předpažit, proplést prsty u rukou a předklon a záklon a otáčíme rukama, nekrčíme lokty) a nasnídá se. 

A potřebuje vyprat prádlo ( stoj rozkročný, vzpažit, jdeme do předklonu a napodobujeme praní prádla), vymáchá ho (37) a pověsí ( dřep a stoj na špičkách). Ještě také vydrbala podlahu (14). Pak upekla buchty nebo placky? (26), uvařila kaši. PH Na kaši: Na jedné straně třídy stojí učitelka, na druhé děti. Provádíme bočné kruhy jako když mícháme kaši a říkáme: Kaše kypí, kaše vře, utíkejte sem ke mně. Na smluvený signál děti vyběhnou k učitelce. Učitelka se přemístí a hra se opakuje.

A taky upekla bábovku. PH Na bábovku: Stoj, děti se otáči kolem své osy: Naše máma povídala, že tátovi udělala bábovku. Jméno měníme podle potřeby. Na slovo bábovka uděláme dřep.

A šla sbírat bylinky na svoje lektvary. ( Šalvěj 45, Sedmikráska 52), kopřivu, co pěkně píchá, ( stoj a střídavě paže vzpažíme, předpažíme upažíme apod.), palí (tanec dlaní . dlaně na sebe a protáčíme), ale to už spěchala domů (rychlá chůze), aby uvařila knedlíky, malý ( kroužení zápěstím), větší ( kroužení lokty) a největší ( kroužení pažemi). Posypala je ( sypání - napodobujeme) cukre a  mňam, to byla dobrota. Olizovali se všichni doma (gymnastika mluvidel). Po obědě si chvilku odpočinula a odpoledne kontrolovala svoje pomocníky. kteří to jsou?

Havran

Na nádraží v rychlíku

havran skákal na kliku.                   Stoj rozkročný, upažit a pohybovat pažemi

Vrabec nechtěl domů

 do koruny stromů.

 

Kocour

Když se kocour hrbí,

cení bílé zuby.                              - klek, vyhrbit záda, narovnat.

Když se kocour narovná,

tak se hádka urovná.

 

Had

Chůze v zástupu, drží se za ruce.

Ať si každý zahádá,

co je tohle za hada.

Ne, to nejsou třesky plesky,

má sto očí a v nich blesky.

Tisíc zubů, spustu tlam,

uteč honem, je-li kam.

 

Pavouk

¨Pavouk utká osnovu,

potom vlákno s vláknem spojí.

Že se právě chystá k boji,

uvěřit mu nemohu.

Leh na zádech, zvednou nohy, mezi nohy dát ruce a chytit se za prsty u nohou, protáhnout nohy nahoru a stále se držíme za prsty u nohou.

 

Sova

Povídala paní sova,

že říká jen moudrá slova.

Je prý velmi pracovitá,¨

když vy spíte, ona lítá.

Houká, houká, hlídá les,

laně, srnky i ten vřes.

Sed skrčmo zkřižný, ruce v týl a otáčíme se vpravo a vlevo.