Jdi na obsah Jdi na menu
 


ČERT K NÁM LEZE TUNELEM (BRÁNOU)

18. 11. 2013

Jednoho dne ráno zahrála čertovksá muzika na probuzení, čertíci se protáhli ( protahovací cvičení), rozhlédli se ( sed skrčmo zkřižný, úklony hlavy vlevo a vpravo) a to už je svolával Lucifer ( Čertí král). Dnes je poslal na svět, aby se podívali na děri, jestli zlobí nebo ne.

Nejprve museli projí čertovskou bránou (Čertovská brána), potom tunelem ( Tunel). A už byli ve světě lidí. Pozdravili a zamávali sluníčku ( Pozdrav sluníčku, Mávání). Aby jim cesta ubíhala rychleji, nasedli na kolo a už frčeli ( Kolo). Dojeli k chaloupce s červenou střechou, kde bydlela Červená Karkulka), co zrovna pomáhala mamince upéct bábovku pro babičku ( PH Na bábovku) a buchty ( Ano, ne). Jaká je karkulka ( úvaha dětí).

Čertíci nasedli na kolo a jeli dál ( Kolo). A dojeli k chaloupce se zelenou střechou. Tam bydlel pepíček a Nanynka. HPH %Sla Nanynka do zelí. A co tam? ( úvaha dětí).

A zase čertíci šlapali dál ( Kolo). A dojeli k chaloupce se žlutou střechou. Tam bydlel Budulínek, kterého navštívila liška, co se ráda protahovala ( klek, vyhrbit a prohnout) a loudila žlutou hrachovou kaši. onesla Budulínka? A proč? A co s ním? čertíci nasedli na kolo a šlapali dál, dojeli k chaloupce s modrou střechou, kde bydlela Holka modrooká ( píseň a pohyb nebo zpěv na hlásky a,e,i, o).

Kdo z nich si zasloužil dobroty?

Cvičení na stanovištích

4 stanoviště budou označena čtyřmi střechami a u každé střechy náčiní a nářadí: např. 1.Sunutí po lavičce, chůze mezi kuželkami a chůze po laně.

2. stanoviště: podlézání překážek a chůze mezi kuželkami.

3. stanoviště: kolévka na žíněnce a chůze se střídáním nohou po podložkách.

4. stanoviště: odrážecí stěna - hod míčem horním obloukem na stěnu, která míč vrátí, starší děti procvičují i chytání, mladší se snaží sebrat kutálející se míč.