Jdi na obsah Jdi na menu
 


JAK ANDĚLÍČCI PEKLI CUKROVÍ

8. 12. 2013

I v nebi se před vánoci uklízelo a připravovaly se vánoce ( jak se v nebi uklízí). jen andílek Cvalík seděl smutně a nevěděl, jak má pomoct. A pak ho něco napadlo! Upečeme cukroví! třeba vanilkové rohlíčky nebo kokosové pusinky. A dali se do toho. Zadělali těsto (napodobit - mouka, tuk vejce a zamíchali těsto a promačkali - apř. mačkání papíru). A pak těsto rozváleli ( převaly z boku na bok). A chtěli vykrajovat. Ale formičky se jim rozsypaly. (Třídění tvraů - kulatý, hranatý, špičatý).

Ale v nebo neměli ohěň, žádná pec ani oheň. Co si počneme? Stoj mírně rozkročný, zvedat jedno rameno a nechat ho klesnout, druhé, obě ramena.

Jeden andělíček měl nápad. měl kamaráda čerta. V pekle ho upečnou. A andělíčci let+ěli s cukrovím ( pomalý běh - jako když neseme tác s cukrovím - nic nerozsypat - chůze s podložkou a paírovými tvary).

Ale co se nestalo? Cukroví bylo tvrdé, připálené, hořké - tfuj ( spojit s dechovým cvičením). A tak museli upéct nové cukroví a vládce nebes - Bůh jim dovolil zapálit oheň a cukroví upéct - 1x v roce.

MD - zdobení cukroví - otisky

SD -ozodbit ppodel předlohy

NMD - zdobení knoflíky ( každé dítě si vybere tvar - hranatý, kulatý, špičatý.

Mandaly - perníčky.