Jdi na obsah Jdi na menu
 


O ZELENÉM VAJÍČKU

13. 4. 2014

jednoho dne, kdy sluníčko vyšlo na oblohu (1), a zamířilo svým paprskem na dvoreček, řekla selpička kohoutkovi: "Kohoutku, chtěla bych vysedět zelené vajíčko." Kohoutek načechral své peří (2) a docela se polekal. "Kdopak to kdy slyšel, že by slepička snášela zelená vajíčka?"

Ale slepička dupla ( dupnutí) i druhou. "Jdi a přines mi je. Dřív mi nechoď na oči." A tak šel kohoutek hledat zelené vajíčko ( chůze v prostoru). Potkal kočičku, co lízala mlíčko (3). A šel dál (chůze v prostoru). Přišel k paní kachně, ta si zrovna protahovala ocásek. (4) Zelené vajíčko neměla. A popoběhl kohoutek dál ( lehké pobíhání). Doběhl až do lesa (5). Tam houkala sova (6), ale zelené vajíčko neměla. Kohoutek pokračoval v cestě ( chůze mezi kužalkami). Došel až na louku, kde kvetlo spousta sedmikrásek. Procházel se tu čáp (7): Já jsem čáp klapy, klap. Ale zelené vajíčko neměl ( stoj mírně rozkročný, z rukou svícen, ukazujeme ne, ne). A kohoutek si poskočil dál (poskočný krok) a potkal vrabčáky. Poskakovali na keříčku a hádali se : Típ, típ, típ, vrabec vrabce štíp, poprali se na keříčku, vytrhli si po peříčku. ( zobáčky z prstíků). Ale zelené vajíčko neměli.

Smutně šel kohoutek domů (napodobit). Ale uviděl Alenku, malovala zelené vajíčko. Byly totiž velikonoce. jedno sebral a donesl slepičce. Ale prasklo. A slepička zjistila, že nejlepší je bílé. Proč? Z něho se přece vylíhne kuřátko.

CVIKY:

1. Stoj mírně rozkročný, upažit a přejít do vzapžení a zpět.

Účinek: Vede ke správnému držení těla.

2. Stoj mírně rozkročný, upažit, pohybovat prstíky.

3. Klek, opřít se o dlaně, vyhrbit páteř a narovnat.

4. Leh na bříšku, opřít se o lokty, ohnout nohy v kolenou a překlápět je vlevo a vpravo.

5. Rovnovážný cvik: stoj, pokrčit jednu nohu a chodidlo opřít o stehno, ruce upažůit.

6. Sed skrčmo zkřižný, ruce v týl, otáčet trupem vlevo a vpravo.

7. Stoj, ruce v předpažení, klapání a chůze s vysokým zvedáním nohy.