Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vzpomínka na léto

6. 10. 2013

Seznamte se

Každé dítě se musí představit s kladnou vlastností, která začíná stejným písmenem jako jeho křestní jméno, např. milá Majka, hodná Hanka.....

Hádanky

Sed zkřižný, pokrčit upažmo, předloktí vzhůru. Dlaně střídavě rozevřít a zavřít v pěst, nezvedat ramena, lopatky k sobě.

Tráva je zele,..........souhlas ( blikání)

Slunce je modré.......nesouhlas, ruce v pěst,

Ptáček leze..........nesouhlas...

Počasí

Jakpak dnes bude?

Slunečno - prsty co nejvíce od sebe.

Polojasno - střídavě zavírat pravou a levou dlaň.

Oblačno - pěst.

Zamračeno - silou ruce v pěst.

Deštivo - prsty nazančit déšť.

Větrno - kroužení v zápěstí, v loktech, ramenech.

Teplo - vytřepat ruce za současného pohybu paží z připažení do vzpažení a zpět.

Zima - tření dlaněmi o sebe.

V létě se rádi proháníme po louce. A zahrajeme si na kytičiky. Každý z nás je jedna kytička. je léto a slunce ukazuje svoji sílu. Jen kdyby tak aspoň zapršelo! Kytky mají málo vláhy a vadnou. (1) Neposedné včelky létají sem a tam. Nejdříve nám letí kolem bříška, pak pro změnu vyletí vysoko do oblak a tak to pořád střídá. (2) Všichni se za ní díváme.(3) Ale raději si hlavu schováme. (4) Včelky létají z květiny na květinu, kterých je na louce spousta. Když začal foukat mírný vítr, kytičky nakláněly své květy, protože vítr byl silnější než ony. Teď se všichni proměníme v kytičky a představíme si, že se nacházíme na takové louce. (5) Na louce se objeví i housenka parádnice, pořád si kupuje něco nového. Dnes si koupila nové boty. Chce se podívat, jak ji to sluší. (6) Všude okolo svítí sluníčko. Kdo nakreslí větší? (7) Sluníčko, když pěkně hřeje, přiběhne na louku i kočička, (8) chytá motýlky, kterých je všude plno. (9) Na louce je také hmyz, který bzučí a pak odpočívá. (10) Také přelétá z květu na květ. Je tu i brouček. (11) "Brouček spadl na krovky, nožičkama vzhůru, ať se snaží, jak se snaží, tak má prostě smůlu." Na louce můžeme potkat i šnečka, co leze na kopeček, nese sebou svůj domeček (12). Najednou se přihnaly mraky. A to sluníčko nebude mít jednoduché. teď si ale našlo malou mezírku a tak honem pošle jeden paprsek lidem dolů. A teď už ho zase schoval nějaký nezbedný mráček. Ne ale na dlouho, mráček odplul a sluníčko může lidem poslat svůj druhý paprsek. (13) V trávě se nám krásně odpočívá. Chvilku si zavřeme oči a budeme poslouchat zvuky louky. "Relaxace, to je klid, umění se uvolnit. Klidně ležím, klidně dýchám, relaxuji - odpočívám. Relaxace, to je klid, umění se uvolnit. Všechny svaly povolím, celé tělo uvolním. Relalaxace, to je klid, umění se uvolnit."

1. Sed skrčmo zkřižný s předklonem, paže sunout vpřed po podlaze.

2. Sed skrčmo, ruce na kolena, předklon hlavy, pomalé kroužení hlavou vpravo, vlevo.

3. Vzpor klečmo, hlavu uvolněně svěsit dolů. V předklonu zvolna otáček hlavu vpravo a vlevo.

4. Podpor klečmo na předloktí, hlava v protažení trupu. Pomalu přitahovat bradu k hrudníku.

5. Sed skrčmo, rovná záda. Hlavu pomalu uklánět střídavě vpravo a vlevo.

6. Leh na zádech, ruce v týl, pomocí rukou hlavu pasivně předkloníme, paže položit volně podél těla a vádrž s předklonem hlavou 10 s. Zvolna hlavu položit na pdoložku, aniž se brada oddálí od krku.

7. Lek pokrčmo, paže podél těla. Z připažení upažením vzpažit, prsty se dotknou a zpět. Dlaně vzhůru, paže sunout po podlaze.

8. Vzpor klečmo, prohnout a vyhrbit páteř.

9. Sed skrčmo, skrčit připažmo, prsty na ramena. Kroužení pažemi vpřed a vzad.

10. Leh na břiše, paže podél těla, dlaně na zem, čelo opřít o podložku. Podsadit pánev, mírný hrudní záklon se současným mírným zapažením a vytočením dlaní ven. Výdrž a bzučení. Zpět.

11. Leh, přednožit, chodidla ohnout. Pohyb nohama střídavě vpřed a vzad.

12. Leh, pokrčit přednožmo, paže upažit. S výdechem vychýlit kolena na stranu ( nepokládat na zem), s nádechem zpět na střed.

13. Děti leží v kruhu, hlavami k sobě. Vytvoří tak svými těly slunce. Sluníčko svítí. S nádechem přednožit pravou ( levou), "tah do patyů,. s výdechem zpět.