Jdi na obsah Jdi na menu
 


ZA ZVÍŘÁTKY - ZEBRA

24. 3. 2014

Hádanky

V zoologické zahradě prochází se v ohradě. Má pruhované pyžamo, podkolenky k tomu. Odkud? Je nám neznámo. Snad z obchodního domu.

 

Procvičujeme poyhblivost rtů - rozkmitání rtů výdechovým proudem vzduchu - frkání.

 

V zoologické zahradě svítilo sluníčko. (1) Nádech vzhůru, výdech dolů kreslíme si slunce spolu. Poletovali ptáci (lehký běh v prostoru, prsty na ramenou) a zebra Lenka (2) se procházela ve svém výběhu. Vyhlížela (3) včelku zdeňku, která jí vždycky prozradila, co všechno o ní povídají děti. Někdy se Lenka zlobila, že si jí pletou s jelenem (4) a jedno dítě o ní řeklo, že je koník v pyžamu. Konečně zdeňku uviděla, zrovna si pochutnávala v červeném květu, který se s ní kolíbal zleva doprava (5). lenka si zhluboka přičichla ke kytičce, ale to neměla dělat. květina byla plná pylu a tem milé zebře vlétl do nozder. Zafrkala tak mohutně, že ¨se včelka Zdeňka polekala a uletěla. (6) od té doby nemá Lenka žádné nové zprávy, proto jenom frká.

1. Stoj rozkročný, upažením vzpažit a zpět.

2. Chůze po čtyřech.

3. Sed zvednout nohy, spojit chodidla a kolébat se nazadečku ze strany na stranu.

4. Sed na patách, čelo na podložce, ruce zapažit.

5. Sed skrčmo zkřižný, ruce v týl, úklony vlevo a vpravo,

6. Lehký běh s upažením.

 

Frkání

Je třeba uvolnit rty a čelisti. potom nech vzduch proudit ven. Bbbbbbb-bbb-rrrrr§

Bbbbbbbb-bbbbbbb-rrrrr!

Namísto nervozity a bušení srdce, odfrkni si, aby ses zbavil napětí.

Oblast úst a všechny funkce úst zaujímají ve velkém mozku hodně prostoru. Pokud tedy provádíme ústy mimořádné pohyby, pak se mozek zabývá těmito pohyby a další oblasti mozku jsou potlačeny.

 

Vdechování vůně

Zebra Zdeňka to neumí, tak ji to naučíme.

Účinek: Vdechování vůně dokážeš řídit a zklidňovat hlubiny svého mozku. Aktivace čichu trénuje kognitivní oblast tvého mozku - tedy myšlení a učení.

Provedení:

Zhluboka vdechuj vůni růže. Úplně zhluboka. nech vůni pomalu procházet nosem - aby se dostala až do plic a tam se rozšířila. Nech ji vstoupit až do čichové oblasti mozku.Aáááááách. Proveď tři souzdtředěné nádechy a výdechy.

Růže a levandule mají uklidňující účinky!!!!