Jdi na obsah Jdi na menu
 


JAK SE DIVOŽENCE LENCE NEVYPLATILO CESTOVÁNÍ

18. 6. 2015

V sobotu chodila k Heřmánkovi a Mařince divoženka Lenka (otáčení dokola). Přiletěla vždycky jako pudivítr, poskakovala z nohy na nohu (poskoky na jedné noze). Ale tuto sobotu byla zamračená. Potkalo jí trápení. S každým tancovala, ale najednou neměla s kým. Pocestní přestali chodit pěšky a raději se vozí.

A tak Lenka vyzvala k tanci obra Bambulu.

A ten přešlapoval z nohy na nohu (napodobit). A poskakoval jako medvěd (těžké poskoky z nohy na nohu, ruce do svícnu).

Vzala do kola vodníka Pulečka. Ten si počítal raz, dva, tři, raz, dva, tři (chůze stranou s počítáním). Ani s Jiskerkou si nepolepšila. Ten se otáčel, ale při roztáčení z něho sršelo spoustu jisker (stoj rozkročný a střídavě pravou a levou předpažit, zapažit, vzpažit.....). A najednou přiletěl vítr (dechové cvičení). A ten jí poslal do městečka, do světa lidí. Lenka nevěřila svým očím, diskotéka!!!! (improvizace podle hudby)

Když se |Lenka vrátila na pohádkovou louku, chtěla si to vyzkoušet (improvizace na hudbu). Ale když udělala kotrmelec a spadla na záda, au, to bolelo!!!Dobelhala se o bylinkové apatyky (napodobit). Heřmánek a Mařinka měli pro ni pomoc.

Dostala obklady z kostivalu. Boule a modřiny napraví obklady z kostivalu. Z jeho kořene se vyrábí mastičky a tinktury, kterými se bolístka namaže a za chvíli skřítek neví, že ho něco bolelo.

"Tak to vypadá, když je někdo ukvapený a do všeho se hrne."

Otáčení: je cvičení 1. Tibeťana - zlepšuje inteligenci, čistí myšlenky a vytváří most mezi pravou a levou hemisférou.

Rychlá chůze: 

Účinek: přinese tvému tělu zdraví. Povzbudí veškeré pohybové reflexy a zaktivuje krevní oběh. Zlepší kondici a dýchání.

Na čtyři kroky nádech, na čtyři kroky výdech. Paže jsou volné a pohybují se přirozeně v rytmu chůze.

Minimálně 20 minut 2x denně.