Jdi na obsah Jdi na menu
 


VE DVOU SE TO LÉPE TÁHNE - DVA MRAZÍCI KAMARÁDI

Dva mrazíci Filip a Kryštof nejraději dováděli v noci, když svítil měsíc. (1) To dělali dlouhé kroky a když byla někde louže, dýchli na ni a už tu byl led, pak si zase poskočili (poskočný krok), pak šli tiše po špičkách a olizovali, kde se co dal. Ukaž jak: Olízl se mráz, jdenou a pak zas. A jak mu to zachutnalo, lízal, co mu v cestě stálo.

Olizovali stromy (2), smrky, duby ( stoj rozkročný, ruce ve vzpažení), topoly /stoj spojný, ruce ve vzpažení, dlaně k sobě, úklony vlevo a vpravo). Topoly se ohýbají, kořeny však pevné mají.

Olizovali domy, (stoj mírně rozkročný, ruce pokrčit v loktech a spojit dlaně nad hlavou), autobusy (napodobení držení volantu). Když mrazíci přiběhli k domku s červenou střechou, na dvorku se protahovala kočička (klek, opřít se o dlaně, vyhrbit záda a narovnat). Lízala mlíčko. Mrazíci olízli její tlapičky. Ta mňoukala. Ukaž, jak. Pejsek si zrovna prohlížel ocásek. Klek, opřít se o kolena, vytočit nohy na jednu i druhou stranu). I ten mu olízl. Au, to bolí. Ukaž, ja pejsek zaštěkal. (Nádech nosem a vydechnout na HAF).

Mrazíci rychle nasedli na kolo a projeli se (jízda na kole). Jede mrazík na kole na trávu i na pole. Šlape si to po silnici, nemá ani beranici, veze mu tam k snídani velkou porci polárky. Ale nedojeli, protože u domečku se zelenou střechou (stoj mírně rozkročný, ruce ohnout v loktech a spojit dlaně nad hlavou), byly krásné rampouchy (stoj spojným vzpažit, dlaně k sobě a vytáhnout se na špičky - jako rampouch). Jé, to by byla houpačka. A zkusili se zhoupnout (stoj rozkročný a přenášíme váhu z jedné nohy na druhou) a ještě jinak (stoj mírně rozkročný, předpažit, se zapažením se zhoupnout v kolenou a zpět). A ti uličníci běhali od domečku k domečku a my s nimi. Běžíme k domku s červenou střechou, skáčeme k domku se zelenou střechou, cváláme k domku se žlutou střechou.......

Možno využít cvičení na stanovištích: 1. červená střecha: kolíbka na žíněnce

2. modrá střecha: plazení po lavičce (plazili se po střeše)

3. zelená střecha: prolézání strachovým pytlem ( prolézali okapem).

4. žlutá střecha: prolézání žebříkem, který je zaklíněn do beden z Polykarpovy stavebnice ( prolézali okýnkem).

A to už bylo ráno a začalo vycházet sluníčko. (3) Ráno slunce vychází, večer zase zachází. Na slunko se podíváme, radostně se usmíváme.

A to se mrazíci schovali za komín (stoj spojný, proplést prsty u ruky, vzpažit, otočit dlaně ke stropu a stoupnout si na špičky) a odpočívali. Krátká relaxace.

 

1. Měsíc: Stoj mírně rozkročný, pravou ruku vzpažit, levou připažit. Úklon vlevo a opačně.

2.Strom: Stoj na jedné noze, chodidlo druhé nohy opřít o stehno, upažit nebo vzpažit a chvíli vydržet. U st. se zadíváme na bod před sebou pro udržení rovnováhy.

3. Sluníčko vychází:Rovný stoj, dlaně sepneme před hrudníkem. S nádechem se spojené dlaně zvedají do vzpažení. S výdechem se dlaně rozevírají a paže se obloukem vrací před hrudník.