Jdi na obsah Jdi na menu
 


ADHD - HYPERAKTIVITA, IMPULZIVITA a nedostatečná schopnost soustředění.

Klíčové symptomy: - nepozornost, hyperaktivita, impulzivita.

Vážené paní učitelky, ale i maminky!

Určitě každá z vás má ve třídě nějaké takové dítě. Některé maminky ho mají doma. Téměř každý rok jsem takové dítě měla, Letos máme vyjímku, holčičku, protože většinou jsou to kluci. Z mých zkušensotí jsou to děti milující,    které vědomě neublíží, ale někdy je to s nimi velice těžké až......

Před lety jsem měla takového kluka, kdy kamarádky maminky jí poslaly k psycholožce. Tento klučina se potřeboval pomazlit, ale jen několik vteřin a už pelášil jinam, Nikde nevydržel, to znáte. Teď už je ve škole, ale když se potkáme, z dálky volá: "Mášo:" a objímáme se klidně uprostřed křižovatky. Vteřinu, dvě a peláší pryč, s maminkou stačíme prohodit dvě slova.

Chtěla bych Vám tady představit několik cviků, které se doporuřují pro tyto děti. Některé cviky na srovnání pravé a levé hemisféry. Můžete doporučit rodičům. I když oni jsou někdy stejní. Tato maminka slibovala: "Ano, paní učitelko, všechno udělám, máte pravdu...." Ale skutek utek. Chce to velkou míru důslednosti, pravidelný režim, klidné prostředí, ale v dnešní době to je schopen dodržovat jen málokdo.