Jdi na obsah Jdi na menu
 


Leonův příběh

25. 6. 2015

Nepochybným důkazem toho, že závislost je přenášena na dítě, je zárodečný alkoholový syndrom. Byl testován čtrnáctiletý chlapec Leon, který se zdál být na hranici mentální retardace.

Když byl v děloze, pila jeho matka ve velkém množství alkohol. leon se narodil se závislostí - a se závažnou alergií na cukr. Výsledkem bylo, že byl extrémně hyperaktivní - neustále v pohybu. Leon rovněž prováděl různé cévnatkové pohyby, ťukal prsty, pohyboval rukama, třásl hlavou a neustále sebou cukal.

Když jsem Leona viděla poprvé, byl v chlapecké polepšovně kvůli podezření, že se pokoušel upálit svou matku. každý den měl pomáhat v polepšovně s povinnostmi. Místo toho odmítal spolupracovat, vyvolával bitky s jinými chlapci a neustále se dostával do problémů.

Leon žebral, půjčoval si anebo kradl peníze na sladké pití. Potřeboval vypít nejméně jednu bednu limonád denně. Z důvodu zděděné závislosti byl jeho organizmus už od narození vážně poškozen. Výsledná reakce protilátek na alkohol vytvořila jeho závislost na cukru, který rád požíval v tekuté formě.

Nemoc, která může být vyléčena pomocí změny ve stravě, by neměla být léčena žádným jiným způsobem. Mojžíš Maimonidé

Leonův příklad ukazuje, jak může potravinová alergie, vyvinutá v děloze, vážně ovlivnit mentální a emocionální chování. Leon bohužel nebyl schopný se ze své závislosti a následného destruktivního chování vyléčit. Nakonec byl poslán zpět do nápravného zařízení.

 

Dětské symptomy Candidy se pohybují od hyperaktivity přes poruchy učení, opakované záněty uší, vyrážky a bolesti břicha až po průjem anebo zácpu, nechutenství a přerušovaný spánek.